Çok Şey Mi İstiyoruz?

Hani sorarız ya vücudunun en beğenmediğin yeri neresi yada sorarlar size.  Ameliyat olmak için bir fırsatın olsa senden 5 kuruş para almayacaklar deseler vücudunun neresini estetik yaptırsın? Ne cavap verirdiniz bir düşünün şimdi. Beğenmiyor musunuz gerçekten?

Bizler o kadar aç gözlü o kadar bencil ve o kadar isteyen insanlarızki. Evet istiyoruz…herşeyi.Belki bir lokma daha, belki bir yudum daha, belki bir araba daha, belki bir ev daha, belki bir iş daha, belki bir yıl daha, belki biraz daha…

Düşünsene bir belki bir lokmayı yiyemeyecek, bir yudumu içemeyecek ya da bir ev alsan oturamayacak, bir araban olsa süremeyeceksin. Evet herşeye sahip olsanda hiçbirşeyi yapamadığını bir düşün. Elinde ne var senin. Yada bu var dediğin şeyler gerçekten ellerindemi.

“Yol alırken bazen düşebilirsiniz. Düştüğünüz zaman ne olur, tekrar ayağa kalkarsanız. Ancak hayatta bazı anlar vardır ki, düştüğünüzde tekrar ayağa kalkacak gücü kendinizde bulamazsınız.

Umudunuz var mı?

Kolları ve ayakları olmayan birinin düştüğü zaman tekrar kalkabilmesi imkansız bir şey olmalı, değil mi? Ancak değil!

Yüz kere kalkmayı denesem ve yüzünde de başarısız olsam, vaz mı geçeceğim? Hiç mi ayağa kalkamayacağım? Başarısız olursam yine deneyeceğim, yine deneyeceğim.

Bilmenizi istiyorum ki bu bir “son” değil. Önemli olan “nasıl bitirdiğiniz?” Güçlü bitirecek misiniz?”

Bu sözleri söyleyen kişinin adı Nick Vujicic. Avusturalyalı. Dünyayı gezmeyi, balık tutmayı, golf oynamayı, yüzmeyi ve hayatı yaşamayı seviyor fakat daha önce hiçbir kızın elini tutamamış, hiç kimsenin elini sıkamamış, sevdiği birisine doyasıya sarılamamış, dans edememiş, koşamamış…

Herşeyi istiyoruz ama bir düşünelim gereğinden çok şey mi istiyoruz?

Etiketler:

“Çok Şey Mi İstiyoruz?” için 3 Yorum

  1. Gökçe Düzenli dedi ki:

    bu ve bunun gibi nice örnekler.. üzerinde konuşmaktan çok üzerinde düşünülmesi gerek..!.. insanın aldığı nefese şükretmesi için sunulan sebeplerden biri daha işte 🙂 üzücü ama süper.. paylaştığın için teşekkürleer ((: umarım herkeslere ulaşır.. çünkü insanların bunları görmesi ve bunların da insanların gözüne sokulması gerek..

  2. otopsiraporu dedi ki:

    şükretmeyi bilmiyoruz, aç gözlüyüz.

  3. Tamkarışık dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler. Arada sırada bize bahşedilen hayatın ve güzelliklerin farkında olmanın önemini anlamak lazım…Kendimden de çok utandım 🙁

Yorum yapın