Kimmiş Bu Göktuğ?

merhaba
Adım Göktuğ AK. bilgisayar alemindeki acı tatlı bircok sene ardindan kendi blogumu acma denemeleri ve sonunda kendine özgü alan adı ile gktg.net
Neler yaparım?
Bu soru çok şaibeli abicim.ne veya neler yapabildiğimi ne sen sor ne ben söyleyeyim.Her çiçekten biraz özüt.

Kendimi Tasarımcı, creativ kişilik, insan üstü yaratık, ork veya türevleri gibi tanımlayabilirim. bilgisayar ortamında yapılabilen tüm işlerden bir parça…entellektüel olmaya çalışıyorum hepsi bu. bu arada birazda ekmek davası var.

ilk başlarda programlamayla başlayan gelişim evresi yerini web tasarıma bıraktı…uzun bir süre web tasarımla uğraştım.Php mysql biliyorum yanındada Photoshop vardı.iyi işler yapmaya çalıştım ve alçak gönüllü olmaMak gerekirse başardığımıda umuyorum.hani kulaktan kulağa yayılır ya iş yaptığım insanlar beğenmiş olsa gerek uzun bir süre devam etti.tabi bununla gelen hatır gönül işleri.helali hoş olsun herkese.daha sonra reklam işleri yapmaya başladım.o dönem içinde bulunuduğum şartlar ve konum itibariyle çalıştığım şirket de medya tasarımıyla uğraştım.sağolsun ozan ve kubilay sayesinde -emekleri çoktur üstümde- bu işide kıvırır oldum biraz.

bundanda daha önce hosting işlerine merak saldım ki çok yaktı başımı bu işler. bu müşterilerle uğraşmak web tasarım müşterilerinden daha zor.hani sadece web tasarımla uğrassaydım.açar telefonu karşıdakine kardeşim ben buraya şunları yüklüyorum ama makinanız buna müsade etmiyor ne biçim iş bu gibi cümleleri ben sarfederken sarfedilen konumuna düşmek zor :) ama çok şükür halen süre gelen hatta ilk başladığımdan bu yana kendini geliştirmiş bir olay oldu.heralde bu konu üzerine gelcekte dahada yoğunlaşacağım derken lise bitiminden 4 yıl kadar sonra ani bir kararla öğrenime devam etmeyi uygun gördüm. hep hayalini kurduğum bilgisayar mühendisliği 🙂 sonunda oluyor galiba derken kendimi üniversitede buldum.Okumaya çalışıyorum.biryandanda bu işler işte baya zaman alıyor ;)gel gelelim bilgisayar hayatim benim…umarım bu blogda da herkes, işine yarayabilecek ufak tefek bilgiler bulur.zira bu zamana kadarki az da olsa tecrübemi paylaşmak amaç. okuduğunuz için teşekkürederim :)

“Kimmiş Bu Göktuğ?” için 5 Yorum

 1. meher dedi ki:

  kardesime sevgiler diyerek baslamak istiyorum.
  Söylediklerinin hepsi dogrudur + olarak beyninin büyüklügü kadar kendide büyüktür (=
  Kardesim diye soylemiyorum Bu bilg. ve int. aleminde üzerine adam görmedim. Fazla uzatmaya gerek yok

  Adam Göktug bu kadar söyleyim….

  öpüyorum seni Janım.
  я люблю тебя.

  meher’ den sevgiler…!

 2. Yunus Emre dedi ki:

  Göktuğ abim benim 🙂 Canını yirim senin, Seninle daha çok iş yapacaz biz =)

 3. Sönmez dedi ki:

  her seyin en iyi sini yapan kardesim sana da her seyin en iyi si yakisir

 4. aytoo dedi ki:

  göktuğ dostum blogunda yazdıklarını okudum ve söylemek gerekirse takdire şayan bir azmin var. iş hayatın yada yaptıkların pek ilgimi çekmiyor açıkcası ama okurken dikkatimi bütün dikkatimi dağıtan bir şey fark ettim oda her kezin aslında kendi hayatında yaomak isteyipde yapamadıkları şeyi senin sadece düşünüp sonra yapman yani herkez gelecek adına yaptığı planları sürekli olarak erteler kimi bir gün kimi bir hafta kimi bir yıl kimi sadece erteler bi hayelden öte bir şey değildir fakat sen istediklerini yapan bir adam olma başarısını göstermişsinki bu benim en çok dikkatimi şey oldu. herkez hayatı yaşarken bir şeyler yapmak isterken önüne engeller kor üstüne basarak söylütorum engeller kor çünkü hayat kimsenin önünde bir engel değildir. onları önümüze koyan her zaman bizleriz ve aşamadığımız için hayata bok atıp selzenişlerde bulunur ve engelleri onun koyduğunu düşünürüz. seni hayatı engellerden olmadan yaşayan birisi olarak görüyorum ve tebrik ediyorum başarmışsın…

 5. aytoo dedi ki:

  bu arada yazım bozuklarına aldırma biraz kafam güzel birazda uykuluyum ama ana düşünceyi anladığını sanıyorum 😀

Yorum yapın