Ne oluyor yahu bana…

paulgreenGecenin şu saati itibariyle uyuyamamanın ve hayata geri dönme çabalarının aklımda olduğu anlardan birindeyim…
Aslında uyuyamadığımda direkt olarak bilgisayarımı açıp nette takılan birisi değilimdir. Genelde elle tutulur işleri gece yaptığım arkadaşlarım tarafından bilinen bir gerçektir. Uzun bir süredir yazmıyorum mu yazamıyorum mu tam bilmiyorum. Hayatım hakkında önemli kararlar almam gereken bir dönem geçirirken diğer yandan yaşadığım bazı olaylar zincirleme olarak üst üste geldi ve yalnızlığın verdiği bel bükümüyle beraber şuan bişiler yazayım anına geldim.

Bu uzun sürede ciddi kararları kendi kafamda aldım ve uygulamaya geçirdirdim gibi. Biraz daha insancıl düşünüyorum artık. Olaylara olmasa da olur gibilerinden yaklaşmak yada hayırlısı ne ise o olsun gibilerinden yaklaşmak üzere bakıyorum. İnternet benim vazgeçilmezimken, bu uzun arada pek sevmediğim ve antipati ile yaklaştığım zırvalık oldu. Çok derine daldım. Neden soruları çok döndü kafamda. Tamamen işi gücü bırakmayıda düşündüm. Hatta zaten bu arada hiçbirşey yapmadım desem yeridir. Bu zırvayı o kadar az kullandım ki toplasanız 5-6 saat etmez bilgisayar başında geçirdiğim süre. Gerçek hayat o kadar yoruyorduki beni bilgisayar ile uğraşıp daha fazla yorulmanında anlamı yoktu.

O memleketten döndükten sonra biraz değişti fikriyatım mı ne. Çok üzerine titrediğim değerlerim vardı. Gidiyor hepsi galiba. Şimdi tekrar dönmeye çalışsamda sanırım üzerinde bilgili olmaya çalıştığım şeyler de geliyor peşimden.

Küçükken hemen büyüsem derdim.
İlkokulda bitsede ortaokul dedim.
Sonra lise başlasa da ortam değişse.
Ardından üniversiteye girsem mi girmesem mi sonra bitirsem mi dedim.
İş gibi birşeyler oldu bunaldım yine bıraksam dedim.

Bitiyor birşeyler ama ne bitiyor  bilmesemde, bitsede gitsek!

“Ne oluyor yahu bana…” için 2 Yorum

  1. eren dedi ki:

    oha ne karamsarlık bu yav. kendine gelmen üzere 🙂

  2. osman dedi ki:

    yıldızsın sen…

Yorum yapın